12065G154ZAT2A
Mfr.Part #
12065G154ZAT2A
Description
CAP CER SMD
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
80%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric :
Height :
0.94mm
12 Weeks
Max Operating Temperature :
85°C
Temperature Coefficient :
-82/+22% ppm/°C
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-30°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitance :
150nF
Custom Capabilities :
Contact Factory For Exact Quantity
Datasheets
12065G154ZAT2A
150nF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 1206