12065G105ZAT4A
Mfr.Part #
12065G105ZAT4A
Description
CAP CER SMD
yes
Dielectric :
Y5V
Max Operating Temperature :
85°C
Tolerance :
80%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
-82/+22% ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Radiation Hardening :
No
Published :
Capacitance :
1μF
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-30°C
Height :
1.27mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Datasheets
12065G105ZAT4A
1μF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 1206