12065G104MAT2A
Mfr.Part #
12065G104MAT2A
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 50V Y5V 1206
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
Y5V F
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
Y5V
Mount :
Surface Mount
Thickness :
939.8μm
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated DC :
50V
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
0.1μF
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
12065G104MAT2A
KYOCERA AVX 12065G104MAT2A
0.1μF Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)