12065F103K4T4A
Mfr.Part #
12065F103K4T4A
Description
CAP CER SMD
CERAMIC CAPACITOR
Positive Tolerance :
10%
Capacitance :
10nF
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
HTS Code :
Negative Tolerance :
10%
Package / Case :
Height :
0.94mm
ECCN Code :
EAR99
Length :
3.2mm
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Width :
1.6mm
Dielectric :
X8R
Reference Standard :
AEC-Q200
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Max) :
150°C
Pbfree Code :
Temperature Characteristics Code :
X8R
Datasheets
12065F103K4T4A
KYOCERA AVX 12065F103K4T4A
10nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 1206