12065E334MAT2A
Mfr.Part #
12065E334MAT2A
Description
CAP CER 0.33UF 50V Z5U 1206
No
HTS Code :
Thickness :
939.8μm
Published :
Dissipation Factor :
4 %
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Temperature Coefficient :
Z5U
Depth :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.33μF
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
50V
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
10°C~85°C
Datasheets
12065E334MAT2A
KYOCERA AVX 12065E334MAT2A
0.33μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 10°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)