12065E334KAT4A
Mfr.Part #
12065E334KAT4A
Description
CAP CER 0.33UF 50V Z5U 1206
Capacitance :
0.33μF
Surface Mount
Max Operating Temperature :
85°C
Dissipation Factor :
4 %
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
Z5U
Factory Lead Time :
12 Weeks
Min Operating Temperature :
-10°C
Width :
1.6mm
Dielectric :
Z5U
Thickness :
939.8μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
10°C~85°C
Datasheets
12065E334KAT4A
KYOCERA AVX 12065E334KAT4A
0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±10% Z5U 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 10°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)