12065E333MAT2A
Mfr.Part #
12065E333MAT2A
Description
CAP CER 0.033UF 50V Z5U 1206
Operating Temperature :
10°C~85°C
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Temperature Coefficient :
Z5U
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Thickness :
939.8μm
Capacitance :
0.033µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
99 Weeks
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Datasheets
12065E333MAT2A
KYOCERA AVX 12065E333MAT2A
0.033μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 10°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12065E333MAT2A Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm for this device.Its coefficient is Z5U and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
12065E333MAT2A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with Z5U being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V