12065E224ZAT2A
Mfr.Part #
12065E224ZAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.22UF 50V Z5U 1206
Ceramic Capacitors
Thickness :
939.8μm
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1 (Unlimited)
HTS Code :
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Capacitance :
0.22µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Z5U
Dissipation Factor :
4 %
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
-20% +80%
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
10°C~85°C
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
12065E224ZAT2A
KYOCERA AVX 12065E224ZAT2A
0.22μF Ceramic Capacitor -20% +80% Z5U 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 10°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)