12065E224MAT2A
Mfr.Part #
12065E224MAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.22UF 50V Z5U 1206
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Weight :
16.187578mg
Depth :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
e3
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness :
939.8μm
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
yes
HTS Code :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
10°C~85°C
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
0.22µF
Published :
Tolerance :
±20%
Datasheets
12065E224MAT2A
KYOCERA AVX 12065E224MAT2A
0.22μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 10°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)