12065E104ZAT4A
Mfr.Part #
12065E104ZAT4A
Description
CAP CER SMD
CERAMIC CAPACITOR
Max Operating Temperature :
85°C
Dielectric :
Z5U
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
-56/+22% ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
10°C
Length :
3.2mm
SMD/SMT
HTS Code :
EAR99
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
1.6mm
Capacitance :
100nF
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
80%
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Datasheets
12065E104ZAT4A
100nF 50V Ceramic Capacitor 80% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations