12065E104MAT4A
Mfr.Part #
12065E104MAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Tolerance :
20%
Depth :
1.6mm
Temperature Coefficient :
-56/+22% ppm/°C
Dissipation Factor :
4 %
1 (Unlimited)
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
100nF
Length :
3.2mm
Pbfree Code :
yes
Max Operating Temperature :
85°C
Width :
1.6mm
Multilayer :
yes
Min Operating Temperature :
-10°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
EAR99
Dielectric :
Z5U
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
12065E104MAT4A
100nF 50V Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations