12065E104MAT2A
Mfr.Part #
12065E104MAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U 1206
Stock
613
In Stock :
613
Surface Mount
Thickness :
939.8μm
Voltage :
50V
Temperature Characteristics Code :
Z5U
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Number of Pins :
2
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Termination :
SMD/SMT
REACH SVHC :
No SVHC
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
0.1μF
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
10°C~85°C
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Case Code (Imperial) :
1206
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Case Code (Metric) :
3216
Dissipation Factor :
4 %