12065D475KAT2A
Mfr.Part #
12065D475KAT2A
Description
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1206
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Depth :
1.6mm
Height :
2.29mm
Multilayer :
yes
HTS Code :
Capacitance :
4.7μF
Published :
Length :
3.2mm
Polarity :
NON-POLARIZED
CERAMIC CAPACITOR
REACH SVHC :
Unknown
Temperature Coefficient :
X5R
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness :
1.778mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Temperature Characteristics Code :
X5R
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
12065D475KAT2A
KYOCERA AVX 12065D475KAT2A
4.7μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)