12065C824KAZ2A
Mfr.Part #
12065C824KAZ2A
Description
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.778mm
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Characteristics Code :
X7R
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
0.82µF
Series :
FLEXITERM®
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Height :
1.78mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive
ECCN Code :
EAR99
Reference Standard :
AEC-Q200
Datasheets
12065C824KAZ2A
KYOCERA AVX 12065C824KAZ2A
FLEXITERM® 0.82μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)