12065C823KAT4A
Mfr.Part #
12065C823KAT4A
Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R 1206
Thickness :
939.8μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tape and Reel (TR)
Number of Pins :
Tolerance :
±10%
Depth :
1.6mm
Capacitance :
0.082µF
Temperature Coefficient :
X7R
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Weight :
16.187578mg
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Characteristics Code :
X7R
Datasheets
12065C823KAT4A
KYOCERA AVX 12065C823KAT4A
0.082μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)