12065C823KAT2P
Mfr.Part #
12065C823KAT2P
Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R 1206
Factory Lead Time :
111 Weeks
Tolerance :
±10%
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
0.082µF
ROHS3 Compliant
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
939.8μm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
12065C823KAT2P
KYOCERA AVX 12065C823KAT2P
0.082μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12065C823KAT2P Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
12065C823KAT2P Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm