12065C823K4T2A
Mfr.Part #
12065C823K4T2A
Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height :
0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
939.8μm
Tolerance :
±10%
Temperature Characteristics Code :
X7R
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Surface Mount
HTS Code :
Width :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Length :
3.2mm
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
0.082µF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
12065C823K4T2A
KYOCERA AVX 12065C823K4T2A
0.082μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)