12065C821KAT2A
Mfr.Part #
12065C821KAT2A
Description
CAP CER 820PF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Depth :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness :
939.8μm
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Number of Pins :
2
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
12065C821KAT2A
KYOCERA AVX 12065C821KAT2A
820pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)