12065C751JAT2A
Mfr.Part #
12065C751JAT2A
Description
CAP CER 750PF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness :
939.8μm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
750pF
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tape and Reel (TR)
Number of Pins :
Depth :
1.6mm
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
12065C751JAT2A
KYOCERA AVX 12065C751JAT2A
750pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)