12065C684K4T4A
Mfr.Part #
12065C684K4T4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Height :
1.78mm
Depth :
1.6mm
Surface Mount :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
X7R
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
680nF
Pbfree Code :
yes
Length :
3.2mm
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
36 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
10%
Multilayer :
Reference Standard :
AEC-Q200
HTS Code :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
12065C684K4T4A
KYOCERA AVX 12065C684K4T4A
680nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206