12065C682MAT4A
Mfr.Part #
12065C682MAT4A
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Characteristics Code :
X7R
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Dielectric Material :
Ceramic
No
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Capacitance :
6800pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
111 Weeks
X7R
Height :
0.94mm