12065C682KAT2A
Mfr.Part #
12065C682KAT2A
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206
Depth :
1.6mm
No
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
6800pF
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Material :
Ceramic
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Number of Pins :
X7R
Height :
900μm
Multilayer :
yes
Temperature Characteristics Code :
X7R
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
2.5 %
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
REACH SVHC :
Unknown
Datasheets
12065C682KAT2A
KYOCERA AVX 12065C682KAT2A
6800pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)