12065C682K4T2A
Mfr.Part #
12065C682K4T2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Length :
3.2mm
HTS Code :
Capacitance :
6.8nF
Temperature Characteristics Code :
X7R
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Published :
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
10%
Mount :
Surface Mount
Height :
0.94mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Depth :
1.6mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
12065C682K4T2A
KYOCERA AVX 12065C682K4T2A
6.8nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206