12065C681KAT2A
Mfr.Part #
12065C681KAT2A
Description
CAP CER 680PF 50V X7R 1206
12 Weeks
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
1206 (3216 Metric)
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Depth :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Temperature Characteristics Code :
X7R
Number of Pins :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
Weight :
16.187578mg
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
680pF
Surface Mount, MLCC
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
12065C681KAT2A
KYOCERA AVX 12065C681KAT2A
680pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)