12065C681JAT2A
Mfr.Part #
12065C681JAT2A
Description
CAP CER 680PF 50V X7R 1206
Depth :
1.6mm
Width :
1.6mm
Tolerance :
±5%
X7R
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
3.2mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Number of Pins :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness :
939.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Dielectric :
X7R
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
680pF
Radiation Hardening :
No
Dissipation Factor :
2.5 %
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
12065C681JAT2A
KYOCERA AVX 12065C681JAT2A
680pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)