12065C4R7KAT2A
Mfr.Part #
12065C4R7KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7PF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Thickness :
939.8μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
4.7pF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tape and Reel (TR)
Weight :
16.187578mg
X7R
Published :
Datasheets
12065C4R7KAT2A
KYOCERA AVX 12065C4R7KAT2A
4.7pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)