12065C474M4T4A
Mfr.Part #
12065C474M4T4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Length :
3.2mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Positive Tolerance :
20%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Surface Mount :
HTS Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Dielectric :
X7R
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Negative Tolerance :
20%
Height :
1.52mm
Width :
1.6mm
Capacitance :
470nF