12065C473J4Z2A
Mfr.Part #
12065C473J4Z2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
1.6mm
Capacitance :
47nF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric :
X7R
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Package / Case :
Mounting Feature :
Surface Mount
Reference Standard :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Height :
0.94mm
Pbfree Code :
Tolerance :
5%
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
X7R
Published :
Datasheets
12065C473J4Z2A
KYOCERA AVX 12065C473J4Z2A
47nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1206