12065C471KAZ2A
Mfr.Part #
12065C471KAZ2A
Description
CAP CER SMD
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric :
X7R
Termination :
SMD/SMT
Width :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
470pF
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Datasheets
12065C471KAZ2A
KYOCERA AVX 12065C471KAZ2A
470pF Ceramic Capacitor 10%