12065C392MAT2A
Mfr.Part #
12065C392MAT2A
Description
CAP CER 3900PF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
3900pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dissipation Factor :
2.5 %
Height :
0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated DC :
50V
Multilayer :
yes
Depth :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2mm