12065C334M4T4A
Mfr.Part #
12065C334M4T4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
330nF
Reference Standard :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Multilayer :
yes
Max Operating Temperature :
125°C
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
1.6mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Characteristics Code :
X7R
Weight :
10.007382mg
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Case Code (Metric) :
HTS Code :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
20%