12065C334M4T2A
Mfr.Part #
12065C334M4T2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Multilayer :
2
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
3.2mm
JESD-609 Code :
e3
Weight :
10.007382mg
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Dielectric :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
330nF
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Width :
1.6mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
20%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Surface Mount :
Reference Standard :
AEC-Q200
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
12065C334M4T2A
KYOCERA AVX 12065C334M4T2A
330nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations