12065C334JAZ2A
Mfr.Part #
12065C334JAZ2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Negative Tolerance :
5%
Width :
1.6mm
HTS Code :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Reference Standard :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
330nF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Positive Tolerance :
5%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Dielectric :
X7R
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
1.52mm