12065C333KAT2M
Mfr.Part #
12065C333KAT2M
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
111 Weeks
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
12065C333KAT2M
KYOCERA AVX 12065C333KAT2M
0.033μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12065C333KAT2M Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
12065C333KAT2M Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm