12065C332MAT2A
Mfr.Part #
12065C332MAT2A
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 1206
Capacitance :
3300pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
1206 (3216 Metric)
Height :
940μm
Tolerance :
±20%
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated DC :
50V
Radiation Hardening :
No
Thickness :
939.8μm
Dissipation Factor :
2.5 %
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm