12065C332KAT2A
Mfr.Part #
12065C332KAT2A
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
50V
yes
REACH SVHC :
No SVHC
JESD-609 Code :
e3
Number of Pins :
Surface Mount
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
3300pF
Voltage :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Dissipation Factor :
2.5 %
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated AC :
50V
Depth :
1.6mm
Multilayer :
yes
Height :
900μm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
12065C332KAT2A
Introducing Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 12065C332KAT2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:2, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:50V, Number of Terminations:2, Package / Case:1206 (3216 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, 12065C332KAT2A pinout, 12065C332KAT2A datasheet PDF, 12065C332KAT2A amp .Beyond Ceramic Capacitors KYOCERA AVX 12065C332KAT2A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KYOCERA AVX 12065C332KAT2A
3300pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)