12065A102GAT4A
Mfr.Part #
12065A102GAT4A
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1206
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
1000pF
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Height :
500μm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Length :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
111 Weeks
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
12065A102GAT4A
KYOCERA AVX 12065A102GAT4A
1000pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12065A102GAT4A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
12065A102GAT4A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V