12065A102GAT2P
Mfr.Part #
12065A102GAT2P
Description
CAP CER 1000PF 50V NP0 1206
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
1000pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
12065A102GAT2P
KYOCERA AVX 12065A102GAT2P
1000pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12065A102GAT2P Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
12065A102GAT2P Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm