12065A102FAT2A
Mfr.Part #
12065A102FAT2A
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Depth :
1.6mm
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
1000pF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±1%
Dielectric :
C0G
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
3.2mm
Height :
500μm
Thickness :
939.8μm
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
12065A102FAT2A
KYOCERA AVX 12065A102FAT2A
1000pF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)