12065A101KAT4A
Mfr.Part #
12065A101KAT4A
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Weight :
16.187578mg
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
JESD-609 Code :
e3
Depth :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Surface Mount, MLCC
Number of Pins :
No
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
C0G
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
500μm
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
C0G NP0
Datasheets
12065A101KAT4A
KYOCERA AVX 12065A101KAT4A
100pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)