12065A101KAT2A
Mfr.Part #
12065A101KAT2A
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±10%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
1.6mm
Case Code (Metric) :
Dielectric :
C0G
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
No
Termination :
SMD/SMT
Height :
940μm
Capacitance :
100pF
Number of Pins :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm