12065A101K4T2A
Mfr.Part #
12065A101K4T2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Height :
0.94mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Negative Tolerance :
10%
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
100pF
Reference Standard :
AEC-Q200
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Multilayer :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Positive Tolerance :
10%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Package / Case :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Width :
1.6mm