12065A101JAT2M
Mfr.Part #
12065A101JAT2M
Description
CAP CER 100PF 50V NP0 1206
Depth :
1.6mm
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±5%
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
12065A101JAT2M
KYOCERA AVX 12065A101JAT2M
100pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12065A101JAT2M Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
12065A101JAT2M Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm