12065A100JAT2A
Mfr.Part #
12065A100JAT2A
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
950μm
Capacitance :
10pF
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
2
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
1.6mm
Pbfree Code :
yes
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor :
2.5 %
WRAPAROUND
Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±5%
C0G
Voltage :
63V