12065A100JA12A
Mfr.Part #
12065A100JA12A
Description
CAP CER 10PF 50V NP0 1206
Terminal Finish :
Palladium/Silver (Pd/Ag)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
0.94mm
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e4
Length :
3.2mm
ECCN Code :
EAR99
Width :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10pF
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
12065A100JA12A
KYOCERA AVX 12065A100JA12A
10pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12065A100JA12A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
12065A100JA12A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V