12065A100GAT2A
Mfr.Part #
12065A100GAT2A
Description
CAP CER 10PF 50V NP0 1206
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Published :
Tolerance :
±2%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Length :
3.2mm
Height :
500μm
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
10pF
Depth :
1.6mm
EAR99
Case Code (Imperial) :
Datasheets
12065A100GAT2A
KYOCERA AVX 12065A100GAT2A
10pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12065A100GAT2A Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 50V - Rated DC.
12065A100GAT2A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V