12065A100DAT2A
Mfr.Part #
12065A100DAT2A
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
10pF
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Length :
3.2mm
Height :
500μm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Multilayer :
yes
Custom Capabilities :
Contact Factory for Multiples
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±0.5pF
Published :
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Weight :
16.187578mg
Datasheets
12065A100DAT2A
KYOCERA AVX 12065A100DAT2A
10pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)