12065A100BAT2A
Mfr.Part #
12065A100BAT2A
Description
CAP CER 10PF 50V NP0 1206
Length :
3.2mm
Capacitance :
10pF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
Custom Capabilities :
Contact Factory for Multiples
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
12065A100BAT2A
KYOCERA AVX 12065A100BAT2A
10pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
12065A100BAT2A Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
12065A100BAT2A Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V