12064A472JAT2A
Mfr.Part #
12064A472JAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 4V NP0 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.6mm
Capacitance :
4700pF
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
4V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
939.8μm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
12064A472JAT2A
KYOCERA AVX 12064A472JAT2A
4700pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)