12063G684ZAT2A
Mfr.Part #
12063G684ZAT2A
Description
CAP CER 0.68UF 25V Y5V 1206
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
12 Weeks
Weight :
10.007382mg
Voltage - Rated DC :
25V
Pbfree Code :
yes
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
-20% +80%
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Case Code (Metric) :
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
Y5V
Capacitance :
0.68µF
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Custom Capabilities :
Contact Factory For Exact Quantity
Datasheets
12063G684ZAT2A
KYOCERA AVX 12063G684ZAT2A
0.68μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)